dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dadaft

Příspěvek od dadaft »

Herrer - tak ono to zas tak úplně jednoduché není, představa beden, které hrají obě oba kanály, je pro většinu daleko za hranicemi toho, co si vůbec dokážou představit. Problém je hlavně v tom, že takový systém musí být udělaný dobře a tak, jak má být. Pak je výsledek parádní. Ve všech ostatních případech -- a pokazit se to dá na milion způsobů -- to hraje špatně. Vem si takového Linkwitze - taková kapacita a dopracoval se akorát k tomu svému pseudosystému Watson.
Nicméně nové Polk Audio L800 snad trochu věc posunou -- i když taky nejsou konstrukčně ideální.
Důvod, proč se můj systém nehýbe z místa je ten, že jsem na všechno sám, bez financí, a těžce tělesně postižený -- prostě nemám šanci. Že mi bedny splácané ze součástek dohromady za 200 USD hrají vcelku dobře je sice malý zázrak, ale nic, co by mohlo něco přinést do budoucna...

RedBaron -- už víc jak deset let říkám pořád to samé, pokud jde o to, jak bedny vypadají (uzavřené, úhel 90°, oba kanály atd). Složitější je umístění v místnosti. To jediné jsem čas od času trochu řešil. Pravda ale je, že snad 8 let z těch deseti jsem o tom jenom mluvil a vystačil si s minisystémkem v ložnici. Prostě nebyly síly ani prachy. To až teď nedávno jsem dal dohromady aspoň trochu větší bedny. Ale to je fuk, stejně si myslíš svoje...

Bohužel, Yamahu už si nepamatuji moc dobře, vydržela jenom chvíli -- nehrála dobře pálenky a mechanika byla ve srovnání s CD960 bezcenný šrot...

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

i to je cenná informace - díky

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Zhruba před třemi týdny jsem našel (zřejmě) konečné umístění beden, od té doby jsem s nima totiž nehnul a jenom si užívám poslech, který mě neuvěřitelně baví.
Tak jsem vytáhl přehrávač a pustil Amused to Death od Rogera Waterse, abych zjistil, jestli je všechno skutečně jak má být, protože se zdá, že ano. Bouřka propukne nad bednama, pak se pohybuje doprava, daleko mimo rozteč beden, a velkým obloukem se vrací dozadu a zpět mezi bedny, aby zmizela v dálce vlevo vzadu. První tři kapky dopadnou těsně za levým ramenem, čtvrtá za pravým atd. Klavír stojí vpravo vzadu kousek za posluchačem, asi 4m daleko atp. etc. Zkrátka všechno je časově/fázově v pořádku a přesně tam, kde má být. Když takhle šlape Q-sound, šlape i normální stereo. Pravo-levý i předo-zadní prostor je správně vyvážený. Samozřejmě s tím bonusem, že poslechový úhel je oproti normálnímu stereu o 50% větší a všechno je pokud jde o lokalizaci zkrátka mnohem přehlednější a uspořádanější.
I při hraní z PC neregistruji žádné rušení, i při plném ceresu je bez signálu naprosté ticho i s uchem přímo u výškáče. Žádné škvčení, šustění, šumění, nic. Prostě ticho. V tom je C 368 dokonalý.
Basy jsou měkoučké, napružené a skvěle šlapající, přestože je zvuk monitorově odlehčený a vzdušný. Timing a dynamika vyniknou např. při poslechu sólového klavíru. Barva a detail nejsou na nejvyšší úrovni, takové Ushery s diamantem jsou samozřejmě v tomhle jinde, ale na druhou stranu uvolněnost, neúnavnost a zábavnost s jakou ten systém hraje v podstatě cokoliv je fakt parádní a je to to nejcennější, co bych nevyměnil za nic. Tohle je systém, který po 10 hodinách poslechu vypínám natěšený, až si zítra zase něco pustím... *hura*
Nic nehraje stejně.
Lepší zdroj signálu by samozřejmě nebyl na škodu, zajímavý by asi byl i přidaný sub ...... ale teď už zkrátka nic nespěchá.

Časem se chystám zkusit Dirac Live, dokoupím extra koncák C 268, a taky přijdou na řadu 30l wide-stereo 3-pásma, ale jak jsem řekl -- teď už nic nespěchá...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Tak jsem systém "poladil" kabelama a můj PC, Topping D10, NAD C 368 a bedny spojují:

usb: Supra USB 2.0 Cable
toslink: AQ Premium PA500
repro: 4x AudioQuest SLIP-16/4
power: Kabelguru LAPP

Toť vše, žádné další kabely v systému zaplaťpánbůh nejsou.
Repro a opika jsou stejné, usb Sinox nahradila "hadice" Supra a tkaničku NADu do zásuvky nádherný Kabelguru LAPP.
Kdybych měl říct, co se změnilo, tak Supra udělala basy víc "pružné", jak to máme my Déčkaři rádi, LAPP zklidnil výšky a ubral na agresivnosti. Ale to bych kecal. Na zvuku se nezměnilo vůbec nic. Jsem zato dokonce rád. Kdyby se změnil zvuk zesilovače jenom výměnou síťového kabelu, musel by to být konstrukčně podělaný šmejd, obzvlášť když má spínaný zdroj. A to C 368 rozhodně není. Supra má všude v recenzích 5 hvězd, ale ten Sinox je taky švédský, stíněný, s pozlacenými konektory, jen ne taková tlustá hadice. Platí totéž v supra bledě modrém. ;)
Chtěl jsem hlavně, aby to vypadalo pěkně a hifisticky..... a vypadá, obzvlášť ten LAPP je vzhledově luxusní. *thumbs up*

Pro účely hifi fóra nicméně můžeme prohlásit, že můj levný systém má příliš nízké rozlišení, než aby se změna kabeláže projevila. Stejně si to bude naprostá většina myslet.

Proto ale nepíšu.
Pořád mi nejde do hlavy, jak jsem mohl tak hrozně nedocenit vestavěný DAC ve svém C 368.
(Burr Brown PCM1795 (32 bit/192 kHz, -123 dB), ale asi nejde jen o samotný čip)
Přitom v testu na polském audio.com.pl ho označují za vynikající a i všechny jiné dostupné recenze doporučují využívat C 368 jako dac/amp a připojovat zdroje signálu digitálně.

Já dlouho neměl usb > s/pdif konvertor a když jsem ho pak v D10 sehnal a porovnával DAC v NADu s DACem v D10, Dragonfly, levný Project atd. přišel mi nejhorší. Přísahal bych, že zněl nejhůř.
A v duchu jsem si asi říkal, že recenzenti jsou hluché muly bez zkušeností nebo co??? Většina z nich ovšem slyšela 100x tolik různých komponentů než já...
Fakt nevím, co jsem si myslel.
A navíc on opravdu poprvé zněl hnusně, na to bych přísahal...
Pak už jsem ho nezkoušel, až před pár týdny jen tak z nudy znovu.......... a ten zvuk mě totálně překvapil.
Když ho srovnám s DACem v Topping D10, protože to srovnání je úplně jednoduché, jenom přepínám na zesáku vstupy, prodleva tak desetina sekundy, takže jsou rozdíly opravdu slyšet okamžitě......... je to prostě jiná liga než D10. Zvuk je živější, plnější, sytější, analogovější, radostný...... D10, který byl přitom nejlepší z těch, co jsem zkoušel, je jednoduše ve zvuku "tupý", mrtvý, nijaký.
A jak říkám, díky té jednoduchosti přepínání to prostě bije do uší a nejde okecat.

Říkal jsem si možná zahoření, ale to nedává smysl, C 368 analogové vstupy předělává vždycky na digitál a potom zpět, v době testu musel být dávno zahořený (kdybych na to věřil). Fakt nevím...

Každopádně teď už jsem do své Cé tři šest osmičky definitivně zamilovaný. :roll: :lol:
Jedině snad USB B pro přímé zapojení PC mu chybí.
Jinak je to za ty peníze opravdu výtečně hrající DAC a zesilovač v jednom (který jde navíc rozšířit o streamer a HDMI), v době počítačové navíc opravdu mimořádně odolný proti rušení ze sítě.
Zesák na dlouhý poslech, který baví.
A zvládá nejen dobré jednoduché nahrávky, ale i opravdu složité věci. Třeba první nebo poslední větu Prokofjevovy Druhé symfonie. Nebo - zjhiného soudku - Obey the Queen od Scarlet, což je naprosté peklo, kde jsou všechny nástroje po nahrání digitálně brutálně zkreslené a celé je to ještě zkomprimované a ořezané. Přesto i tohle dokáže uřídit a slyšíš přesně to, co chtěli ve studiu abys slyšel, aniž by ti to urvalo hlavu...

Tož tak.

Obrázek

"This amp are not for the audiophiles at the bleeding edge of technology; not is it for the die-hard sweet-spot audiophiles who sit enraptured between their speakers scoping for details. These amps, in this price-range, are for the audiophiles who enjoy music without the compulsive angst of missing out; audiophiles without the need for a full hi-fi rack and endless black boxes and interconnects and exotic power cords. The NAD C368 is for the audiophiles who (want to) enjoy music more casually (and joyfully?). It is for audiophiles who put music before gear. It’s a do-it-all solution without the traditional, perceived sonic shortcomings of an all-in-one system.

Can you put together a better-sounding bunch of separates with the same functionality? Maybe. But don’t forget the full rack, the cables, the power cords, the real estate. This amplifier is for the people who want to avoid the cul-de-sac of endless upgrading and just listen to music.

I say Bravo!"

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Tak nakonec musím konstatovat, že power kabel Kabelguru LAPP prostě má oproti original tkaničce přínos.
Přiznávám to nerad a v podstatě mi to nedává žádný smysl, ale je to tak.
Srovnání samozřejmě komplikuje, že výměna chvíli trvá a navíc na některých nahrávkách rozdíl opravdu není nebo je úplně nepostřehnutelný. Ale když člověk poslouchá a srovnává dýl a víc nahrávek, najde takové, u kterých ten rozdíl zřetelný je.
Uvedu jednu, kde to je slyšet na mém systému hodně - Magnolia Bayou - Strange Place.
Co si budem povídat, druhá řadouvka M.B. je sice fantastická syrová jižanská rocková muzika, ale zvukově to není žádný zázrak, spíš naopak dost hrůza.
Na originál tkaničce naprosto neposlouchatelná.
Kytary nezní jen "špinavě", doslova řežou do uší až člověku rozskakuje hlava, všechno se slívá v dynamické kompresi, činely zní jako poklice od hrnců, basa je otřesná, klávesy piští...
Na LAPPu je to přece jen poslouchatelné. Ne že by se ze zvuku stal high-end, ale rozhodně je lepší basa, tolik se to celkově neslívá a není tak cítit komprese, trochu se spravily kytary a znějí teď sice špinavě ale ne tak agresivně, člověk cítí, že to tak je záměrně, kolem hlasu zpěváka se přece jen udělal prostor a není utopený v hluku, dokonce je tam cítit i jistý luft a ambience, trochu se zlepšil i zvuk kláves, činely ne.
Pořád je to takový chtěný špinavý zvuk mississippských rockerů, který má k nahrávkám z devadesátek daleko, nicméně ne neposlouchatelné peklo.
Opravdu nechápu, jak může zvuk ovlivnit napájecí kabel, ale zrovna konkrétně na téhle nahrávce to slyším, i když nechci. :lol:

Rozdíl mezi USB Supra a Sinox neslyším opravdu žádný. Nicméně on ten Sinox je určený pro HD video, je stejně jako Supra švédský, velmi kvalitní, stíněný, s pozlacenými koncovkami, je ne tak tlustý, takže možná proto...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

WOW *palec* !

Klobouk dolů za schopnost a ochotu tohle přiznat sám sobě a navíc to napsat veřejně :-). A teď si představ, co a v jaké míře je slyšet na dospělejších sestavách v upravené akustice (prosím bez urážky, myslím to čistě fakticky)...

A to zrovna tenhle Lapp u mě prohrál na celé čáře s čímkoliv jiným, s čím jsem jej srovnával... Oproti tkaničce asi lepší, ale pořád je to první malý schůdek z dlouhého schodiště, po kterém se dá stoupat výš a výš.

Pokaždé mě s novým komponentem, který přinese pozitivní změnu ve zvuku, baví poslouchat známá alba a slyšet v nich dosud nepoznané.

Užívej, Mikuláš ti nadělil hezký dárek :-)!

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Pitrs to napsal naprosto přesně, ten Lapp je opravdu jen jeden schod nad originální tkaničkou. Schodiště je opravdu dlouhé ale udělal si už první krok *thumbs up*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

:-) *palec*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

No, zase bych v mém případě nečekal, že se stanu kabelovým nadšencem.

Prošel jsem si několika poctivými slepými testy repro a signálních kabelů, vím, jak neuvěřitelně člověka dokáže klamat vlastní psychika a očekávání. Naprosto souhlasím se závěry lidí třeba z Harman Kardon, kde se slepými testy široce zabývali.

Ovšem uznávám, že mě vliv silového kabelu na zvuk fakt překvapil. Jediné vysvětlení je, že prostě má přínos stínění a solidní průřez žil, esoteriku a vliv skrytých kosmických sil bych vyloučil.

Takže jsem se rozhodl pro Kabelguru Reptilian pro zesilovač a LAPP dám ke kompjůtru (žádné jiné power kabely v systému nemám).
Hlavně kvůli dobrému zpracování Reptilianu, dvojitému stínění, pletené konstrukci, která je obecně pro audio spolu se Star-Quadem nejlepší, kvalitě použitých materiálů a dostatečnému průřezu ...... a taky kvůli vzhledu, Kabelguru kabely se mi opravdu líbí nejvíc.
A to bude z mé strany opravdu konečná, žádné další výměny a posluchačké ódy nebudou.

Zkrátka uznávám vliv kabelů. Power kabel jsem zkusil poprvé. Ale moje zkušenost mi říká, že ten přínos může být jen do určité míry, když zkrátka použiješ kvalitní materiály a dobrou konstrukci, u signálních a power kabelu koncová cena v řádu jednotek tisíc, u repro řekněme max 20t. Výš je to bez pochyby už jen psychika, a ta je opravdu mocná čarodějka...

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Doporučil bych ti před koupí ten Reptilian porovnat třeba s kabelem z metráže Viablue X60.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

No vidíš, dadafte, teď už stačí vyměnit ten kilák kabelu k nejbližší trafačce a pak to bude hrát opravdu skvěle :-D

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

RedBaron

No, jsem známý kabeloskeptik, to není fér. :lol:

A taky účastník slepých testů, takže vím, co dokáže psychika.
Nicméně na těch Magnolia Bayou ten rozdíl slyšet prostě je, několik prvních poslechů proběhlo s LAPPem, moc se mi to líbilo hlavně hudebně, a i přes citelné nedostatky byl ten zvuk snesitelný, svojský a schválně zkreslený, ale poslouchatelný. Dokonce jsem napsal nadšenou hlášku do "Co právě poslouchám...". To samé Scarlet. Pak jsem tam dal zpátky tkaničku a jednoduše to nešlo, nemohl jsem pochopit, jak jsem něco mohl tak vychválit, když jsem to u druhé písničky znechuceně vypínal...
Zpátky LAPP a zase to jde.
...............
Jak říkám, nedává to žádný smysl, aby přívodní kabel něco měnil na zvuku, přesto to tak je.
Kabely jsou zkrátka něco jako boty -- můžeš mít boty za 250, 2.500, 12.500, nebo třeba za 250.000.
Za 250 to bude podrážka z kusu mizerné gumy, tenouké plátýnko a sešité nekvalitní nití. Špatně se v nich chodí a za dva měsíce se rozpadnou.
Za 2.500 už máš velmi dobré sportovní boty z kvalitních materiálů, s vzduchovou podrážkou, lehké, dobře se nosící a odolné. Stačí dobře vybrat mezi různými typy a značkami ty, které ti nejlíp sednou.
Ano, za 12.500 můžeš mít stejné sportovní boty, jen udělané úplně do detailu na tvou nohu, originíly čistě pro tebe. Bude se v nich chodit ještě o chloupek líp než v těch za 2,5t, ale nic výrazného.
Za 250.000 si samozřejmě můžeš koupit botky taky, ale to už jen platíš za prestiž, abys ukázal, že na to máš. Bude se v nich chodit v podstatě stejně jako v těch za 2.500, ne 100x líp.
Takhle je to podle mého nejlepšího vědomí a svědomí i s hifi kabely.

(A ne tak, že kvalita stoupá lineárně s cenou, tj. že kabely za 250k "hrají" 100x líp než ty za 2,5k, k jakémukolov kabelu za mega se dá najít ekvivalent do 20t, které ve slepém testu nedokážeš odlišit, tomu věř. U kabelů ti ovšem na rozdíl od nohou, které neoblafneš, mozek dodá pocit potřebného zlepšení, když už to stálo takový balík, i když jen imaginárního )

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

a vzdy je to o tom jakou sestavu kabelem propojujes ...

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Dadafte, dej pozor, aby jsi neskončil na hranici ! Inkvizice tohoto fóra má své spáry všude. :lol:

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Však on časem prohlédne, odvolá a spasí tělo i duši svou. 🤨

Odpovědět