NAS uložiště

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
koudy42
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS uložiště

Příspěvek od koudy42 »

Protoze jsi za to nedal 1/4 mega, ale nejake soustitko za par palackych.... jednu takovou jsme meli v serverovne, nebyt tak tezka, uz je doma :D.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

na nekolika vysokych skolach mne ucili ze zaklad je syntaxe,to abysme vedeli o cem se vubec bavime ... po lopate, panove, motate spoustu veci dohromady

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

koudy42 píše:
02 srp 2019 21:33
Protoze jsi za to nedal 1/4 mega, ale nejake soustitko za par palackych.... jednu takovou jsme meli v serverovne, nebyt tak tezka, uz je doma :D.
Takže jsi ji zkoušel v serverovně, co?

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Videl jsem jen jak znovu vytvari sinus 230V a ukazuje jeji prubeh a parametry :). Pointa byla v tom, jak se zde resi vse ad absurdum az by lide meli palit diplomy a prepisovat historii fyziky, matiky, elektrotechniky, ICT ad. oboru, co se zde nevymysli :D.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Takže zase jen teoretické tlachy. Hlavně, že víš, jak ta UPS bude "hrát".

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Protoze nejsem takovy exorcista abych to musel zkouset :D. At si kazdy dela co chce, jen at tahle vymyvarna neopousti brany tohoto fora, uz tak je svet dosti prolhany a pokrouceny.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Dark side of the moon píše:
02 srp 2019 15:34
to Tony:
Melco - kouzla, čáry a černá magie

Jak tady chápe naprostá většina diskutujících, stahování dat z NAS po ethernetu do streameru není žádné PCaudio ani jakékoliv jiné audio. Je to právě a jen stahování dat protokolem TCP.
Audio začíná až na ethernetové zásuvce ve steameru.

Nebo si vážně myslíš, že identický video soubor přehrávaný z různých NAS bude mít rozdílnou ostrost, kontrast nebo jiné barvy? A textový soubor rozmazaná písmena nebo dokonce některá budou chybět? O internetovém bankovnictví bych v takovém případě raději ani neuvažoval :).
DSOTM,

Ty si tu relativne novy. Asi aj zaciatocnik v hifi.
Nepochopil si este zakladny princip audiofilie.

A to ze okamzite, ako spravny audiofil vojde do posluchovky, SILA JEHO MYSLE zacne ohybat casopriestor a fyzikalne zakony prestanu platit. ON TO PREDSA JASNE POCUJE. A nic ine nie je podstatne.

Toto s NAS je este celkom neskodne, ak si das namahu, urcite najdes na internete nadseny opis rozdielu zvuku (padol zavoj, pevnejsie basy, prekreslene vysky, holograficky priestor), ked umiestnis NAS na podlozku s cedroveho dreva voci podlozke z dubu.

NAS ma byt kvalitna a siet tiez. Potom aj streamer hra v ramci svojho potencialu.
Da sa potom sustredit na podstatnejsie veci.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Po zvážení rad jaký NAS pořídit - od synology za cca 6 tis. kč po Melco za cenu šílenou jsem oslovil opět pana Vránu. Technický pohled na věc je jistě zásadní, ale jestliže Tony píše, že sestava s Melco NAS hraje mnohem lépe nemám důvod mu nevěřit. Jde o muziku, a zde rozhodují uši. Můj dotaz na pana Vránu zněl - jestliže sestava s Melco oproti synology při stejném použití hraje lépe (předpokládám v principu stejné konstrukce) pak chyba může být např. v laciných součástkách. Je zde nějaký prostor pro doladění synology - stejně jako moje zesilovače CA 840E+W (vynikající zlepšení)? Pan vrána odpověděl, že odlétá na dovolenou a hned jak se vrátí, ozve se. Těším se na návrhy. K diskusi bych rád dodal, že kromě příspěvků, že jedničky a nuly přece..., a jistě taky protokoly... jsem zjistil, že i různé NASY mohou způsobit rozdíly ve zvuku a doufám že se tak vyhnu zbytečnému hledání třeba cestou synology -CASEA. Tohle od diskuse na fóru očekávám.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Za me nejlepsi a nejdostupnejsi upgrade - flaska vina k poslechu a cista hlava. Pak staci leda nekoho NAS*at *2thumbsup*.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Víno určitě, taky občas po delší vyjížďce na kole pivo Pazdrát z malého pivovaru v obci Chříč mezi Rakovníkem a Kralovicemi. Pak je hlava čistá, muzika příjemná. Zrovna teď místo vyjížďky na bicyklu - je po bouřce, sedím v podkroví na chatě a poslouchám na menší sestavě Esperanzu. Možná i pro ten Pazdrát si zajedu.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

zingali píše:
03 srp 2019 12:58
Po zvážení rad jaký NAS pořídit - od synology za cca 6 tis. kč po Melco za cenu šílenou jsem oslovil opět pana Vránu. Technický pohled na věc je jistě zásadní, ale jestliže Tony píše, že sestava s Melco NAS hraje mnohem lépe nemám důvod mu nevěřit. Jde o muziku, a zde rozhodují uši. Můj dotaz na pana Vránu zněl - jestliže sestava s Melco oproti synology při stejném použití hraje lépe (předpokládám v principu stejné konstrukce) pak chyba může být např. v laciných součástkách. Je zde nějaký prostor pro doladění synology - stejně jako moje zesilovače CA 840E+W (vynikající zlepšení)? Pan vrána odpověděl, že odlétá na dovolenou a hned jak se vrátí, ozve se. Těším se na návrhy. K diskusi bych rád dodal, že kromě příspěvků, že jedničky a nuly přece..., a jistě taky protokoly... jsem zjistil, že i různé NASY mohou způsobit rozdíly ve zvuku a doufám že se tak vyhnu zbytečnému hledání třeba cestou synology -CASEA. Tohle od diskuse na fóru očekávám.
tak to jsem zvedavy co tam budete "tunit" ... videl jsi nejaky NAS otevreny ?

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

To nevím, čekám na názor pana Vrány. Třeba řekne že to blbost.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Na vysvětlenou, nepatřím mezi chronické tunily. CA jsem k panu Vránovi poslal z obecně známých důvodů - laciné čínské součástky. Výsledek je vynikající a pokud bude sloužit, jiný zesilovač už kupovat nebudu. Jestli půjde touto cestou pořídit za slušné peníze doladěný NAS jsem pro. NAS jsem otevřený neviděl, nic by mně to neřeklo.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

uprimne - je to blbost, NAS neni nic jineho nez jednoduchy jednoucelovy pocitac s vlastnim odladenym operacnim systemem

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Je to možný, třeba máš pravdu. Na druhou stranu Tony píše že rozdíl slyšel a to je třeba ověřit.

Odpovědět