Rozehrávání zesilovače

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Zdar.Musí zareagovať.To MIREK-suhlasím tiež z tymto Tvojim názorom"Tohle vlákno zase ukázalo starou známou věc.Na každém fóru jsou vždy 2 tábory - jedni se snaží své sestavy vylepšit třeba i pomocí nějakých maličkostí a zajímají je
zkušenosti druhých a také umí hudbu pozorně poslouchat a poznají i drobné rozdíly a na fórum se přihlásili, aby získali nové informaci a podiskutovali s lidmi, co mají
zkušenosti (bohužel je často přejde, kvůli příslušnikům druhého tábora).V druhém táboře jsou lidi, kteří si na fóru hlavně hojí svá bolavá ego, rádi někoho okřikují a
kritizují a odsuzují, o čem nemají ani šajna, tak zásadně neuznávají, všechno ví nejlépe a přitom mají často takové sestavy, že tam opravu není nic poznat....."
A pridám do DISKUSIE čo som písal vo vedlajšom fore-
Re: Doporučte reprokabely...
od jimmi » sob 23. čer 2012 8:56:14

:Kable povazujem za najviac predrazenu sucast hifi aparatury.: Takisto Suhlasím s týmto názorom.A moja skusenosť je taká-AK su ostatné komponenty v retazci ASPON na stredne-kvalitatívnej urovni tak Kombinacia Roznych káblov-(ideálne min.5 roznych typov-HLAVNE PREPOJOVACICH a viac KS,ale musíš to mať doma v KLUDE-skušať a mať to DLHSIE-týžden,dva,tri,Ideálne ich mať SVOJE-ked vymeníš KOMPONENT-tak si to doladíš-preto ich mať viac alebo niekde ich POZICAT na Dlhšiu DOBU-ale tie drahé je horšie si požičať-tak zase len KUPIT-a potom KED už máš DEFINITIVU z VELKOU statou predať-už sa to tu o tom písalo)podotýkam ale kvalitných, žiadne RG....,Vám dokáže tak ovlivniť ZVUK celého aparátu,že podla mna je to potom Viac Počuť ako výmena niakeho komponentu.Ale všetko je RELATIVNE-a každý to počuje inak,a su aj takí čo to nechcu počuť-(napríklad-ak niekdo vyrobí zosilnovač za 2000 EUR a ozaj sa na nom namaká a zapojíš tam káble za 2000 euro/kus-tak mu to nejde do hlavy-že také peniaze-za kusok useknutého kablu ,kde su na koncoch 4. konektori.)Ved to podvod atd.Ano je to BYZNIS-pomali každé HIFI Studio u NAS-v CR a SR-si PLETIE vlastné káble.A kolko firiem je čo LEN Káble Vyrába,alebo dokonca kupi niečo-PREBALI-ich- dá NOVE OPLETY,koncovky 5x a viac si PRIHODI na cene a Zarába. Ono je pri Kábloch viac variabilné AKO pri KOMPONENTOCH,CDp,Predzosik,Koncák-hlavne ešte viac MOZNYMI Materialmi(Med,Striebro,Postriebrená med,Pozlátené ..atd a neviem aké rozne materiali,HRUBKY,rozne kombinácie,PLETENIE,rozne dalšie Vrchne dielektriká,akože" VZDUCHOVE",PVC,GUMA,TEFLON,Antistatické povrchy,konštrukcie),-takže potom vznikne aj viac možností-roznych kombinacii-a podla mna je to Týmto aj vysvetlené-prečo Každý Kábel Ináč Mení ZVUK. (Ved aj LUDIA sme každý ORIGINAL-tak sa netreba čudovať že...čo rozny ...kábel...to ...iný ..ZVUK). A to platí aj na Sietové šnuri.A to samozrejme rozne materiali su aj u REPROSUSTAV.A potom FILTRACIA siete,a samozrejme Strašne!!! OVLIVNUJE ZVUK AKUSTIKA.Pozrite si rozne káble na http://www.pearcable.com/sub_competition.htm
jimmi

Příspěvky: 17
Registrován: pon 14. kvě 2012 8:08:04
A pozrite si tie rozne FIRMY na KABLE na http://www.pearcable.com/sub_competition.htm

Ono to tu v SR a v CR funguje tak -hlavne kupiť LEVNE a za HUBICKU a potem to je SUPER KAUF na ktoro pri predaji sa ešte zarobí.(Celé aukro aj Bazoš je tým zapratané)Ale kupovať TU od OFICIALNYCH PREDAJCOV to je umenie !!!

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1340
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od NA »

To BVa
Ano byla tam chyba, která se naštěstí našla, stejné kabely s různým zvukem díky nerozehrání.

Jsem rád, že uznáváš, že různé kondenzátory přinesou různý výsledek, ale zmínil jsem to ve vztahu k problematice slepých testů kterýma se tu občas pár lidí ohání. Vysvětlil jsem to doufám dost srozumitelně.

To boxer i BVa

Nevím co přesně máš na mysli tím změřením oněch shodných ale jinak hrajících kabelů. Je to deset let nazpět, a ani dnes nemám měřící aparaturu alá třeba KIMBER, který má údajně nejlepší. Mohl jsem změřit tak maximálně základ –R,L,C a tam by jistě rozdíl neby.

Co se týká těch přeslechů mezi vstupy, je jedno jestli jsou hned sousední nebo vzdálenější. To co smaže ony rozdíly je nedokonalé řešení přeslechů mezi vstupy, a meščí či větší náchylnost na rušení. Rozdály ve zvuku přináčí často velmi drobné diference, třeba na úrovni hodnot těch přeslechů. Myslím, že třeba PMA to může potvrdit.
Nevidímjako dobré rychlé přepnutí a s tím, že zvukový záznam plynule pokračuje.

To boxer
nevím jaký smysl mělo vložení stati o pytlových hrdinských kabelových činech. Mimochodem také se do těchto věcí trošičku vrtám, ale jsa daleko od centra hlavního města nemaje takového věhlasu. To co popisuješ, obyčejná metráž ukrytá v honosně vypadajícím a velmi drahém kabelu jsem objevil i já. A klidně uvedu podrobnosti. Poprvé a naposledy v roce 1996 v prvním komerčně šířeném reprokabelu KRAUTWire (ukrýval 8 žil reprokabelu od výrobce Monster Cable(oddělené a spletené žíly postříbřené dvojlinky 2x4mm v obyčejném PVC)
Jen bych uvedl, že kabel koupil tenkrát movitý kamarád, já bych tenkrát 20.000,- za kabel nedal ani omylem.Následné modely již byly konstruované ze specializovaných vodičů v teflonu. Doposud používám jeden linkový kabel Krautwire, protože je kvalitně proveden a nehraje špatně. Nejsem tedy jako Zdeny, který se jednou spálil lajdácky provedeným kabelem a už se k nim navždy bude stavět zády.

Mě by ale zajímalo za jakým stojí pytel názorem- kabely hrají stále stejně, nebo jako již déle hrané lépe?
Noble Audio - výroba a prodej

boxer

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od boxer »

Smysl to mělo v tom,aby se ti,kteří věří na bláboly marketingových profíků, probudili a zkoušeli používat i něco jinýho než oči.

Ad Pytel.
Jsa člověk s bohatými zkušenostmi, by jistě na tebou napsanou otázku odpověděl přesně tak, jak by tázaný očekával.
Co si však opravdu myslí, no budeš se ho muset zeptat sám. ;)

Ad přeslechy.
je jedno jestli jsou hned sousední nebo vzdálenější
Osobně nesouhlasím,ale je mi to jedno.

Ad měření kabelů.
A co bys tam chtěl jinýho měřit?
Průnik světla isolací, nebo ohnivzdornost? Myslím, že odpor, kapacita a indukčnost stačí.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1340
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od NA »

Promiň, ale chtít zjednodušit vlastnosti přenosu audiosignálu kabelem na R,L,C je jako chtít hodnotit zvuku zesilovače podle velikosti THD.
Již delší dobu, ale s velkýma prodlevema si hraju a zkouším vyrobit kabely které by byly schopné konkurovat světové špičce. A proto vím, že v R,L,C, hodnotách to opravdu není. Momentálně mam jeden vzorek, který přináší velmi dobré výsledky.
Noble Audio - výroba a prodej

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Vidíš Boxere,tolko do toho rýpete že aj z NA bude další "KRAUTWIRE" vyrábač káblov.Len tak dalej.Ved je to byznis ako som písal.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Vidíš Boxere,tolko do toho rýpete že aj z NA bude další "KRAUTWIRE" vyrábač káblov.Len tak dalej.Ved je to byznis ako som písal.

palinoch
Příspěvky: 84
Registrován: 01 lis 2010 15:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od palinoch »

boxer ty si jedne z tych blbych pochybovacov. Tvoje prispevky su proste stale o jednom urazat, priecit sa, vyvolavat hadky, posmesky. Inac som tiez zastancom ako pise NA, ze slepy test, pre niekoho modla je tak isto zavadzajuci a mozno zavadzajucejsi ako test normalny. No a s prepacenim nechcem sa tlacit NA do zadnice, ale chlapik, ktory z dlhodobeho hladiska co to pocul, menil, preskusal ma trocha vacsiu vypovednu hodnotu ako barz kto... Napr Daniel Březina z Hifivoice napisal, ze zosilnovac Marant PM 6003
Protože každý komponent necháváme před testem řádně rozehrát, nové kusy poprvé vybalené z krabice pak dvojnásob, i PM6003 prvních deset dní zesiloval hudbu v mé kanceláři takříkajíc na kulisu. Vypnul jsem ho pouze na víkend, jinak i v noci přehrával na smyčku spuštěný disk s mnoha a mnoha hodinami hudby v mp3. Rozdíl v kvalitě reprodukce mezi rozhraným a nerozehraným kusem je natolik značný, že je třeba při poslechu u prodejce dbát na to, aby předváděný kus měl za sebou alespoň 100 hodin provozu, což u těchto levných strojů nebývá v Čechách pravidlem.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Odar »

Pracu NA som pocul na vlastne usi. Od vtedy ho povazujem za jedneho z mala ludi v CR a SR, ktory skutocne vie, co robi. Daniel Březina je pre mna clovek, ktory moze napisat cokolvek, kdekolvek - su to pre mna len kecy typickeho recenzenta hifi skatul, ktore treba brat s rezervou. Inak hrozi jav "vykecana diera do hlavy". Nikdy nic nie je len cierne, alebo biele.

BVa
Příspěvky: 2827
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od BVa »

Re: Rozehrávání zesilovače
Promiň, ale chtít zjednodušit vlastnosti přenosu audiosignálu kabelem na R,L,C je jako chtít hodnotit zvuku zesilovače podle velikosti THD.
Prepáč, ale to sú marketingové reči bez seriózneho podkladu, to možno platí na laikov.. RLC-toto sú vlastnosti, ktoré (hlavne pri reprokábloch, pri signálových ešte kvalita tienenia) majú rozhodujúci vplyv na výsledok, určite to nie je DA , koeficient skrátenia, prípadne fraktálna geometria kábla...Tieto parametre ovplyvňujú výsledok v stotinách dB, v desatinách stupňa a možno v ns . Všetko je to niekoľko rádov pod rozlíšením sluchu. A hovoríme o audiosignále!
Úlohou kábla je jednoducho preniesť signál z jedného konca na druhý, rozdiel medzi vstupom a výstupom sa dá zistiť (zmerať), aj s hudobným, reálnym signálom a overiť sluchom "počuteľnosť" tohto rozdielu, nie je nutné pritom ten kábel vidieť... A všelijaké exotické zázraky sú obvykle horšie, ako "normálne" konštruovaný kábel.
V štúdiách a na pódiach ide signál cez desiatky metrov takýchto "normálnych" káblov, a všetko diametrálne zmení 50cm kábla od prehrávača k zosilňovaču? Ak áno, tak by som ich (tie komponenty) vymenil..
palinoch
Je dobré používať okrem uší a očí aj tú "hmotu" medzi nimi. Máme ju na to, aby sme rozmýšľali, aj pochybovali a neverili slepo každému nezmyslu .Čo je závadzajúce na hodnotení "niečoho" pre prenos zvuku ušami?? Na zhodnotenie kvality fotografie, obrazu potrebuješ aj uši? Ak ano, tak asi len na to, aby ti niekto povedal, čo máš vidieť, alebo kto je autor..
Ešte jedna moja skúsenosť so značkovými káblami- zákazník chcel skrátiť reprokáble (dosť drahé..) o 0,5m, sám si netrúfal.
Dva hrubšie koaxiály (prierez možno 1-1,5 mm2, typ som neskúmal), zmotané spolu so stúpaním asi 30cm, na obidvoch koncoch odizolované a tvrdo spojené stredná žila a oplet na každom kábli (takže koax funguje ako jeden drát), na obidvoch koncoch! Navlečené v pančuške, vývody s vidličkami a asi 20cm kábla na každom konci, spoje s koaxiálmi schované na obidvoch koncoch v 5 cm kúsku normálnej záhradnej PVC hadice s textilnou výztužou, cez to zmršťovačka a to najdôležitejšie, zlatá samolepka. A je to.

JFI
Příspěvky: 101
Registrován: 23 bře 2009 18:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od JFI »

že se o zahořování mluví jen v hifi? nikoho nenapadne zahořovat mobil, autorádio, pc, tv, satelit.... zato v hifi to bez toho nejde :lol:

boxer

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od boxer »

Palinoch.

Pokud napíšu slušně svůj názor,který nejde (tobe,jemu,onomu) pod fousy, tak mě napadáš,že ....viz co jsi napsal.

Můžeš mi laskavě zde napsat koho jsem...urazat, priecit sa, vyvolavat hadky, posmesky.

Ale mě klidně napíšeš, že jsem ...blby pochybovac.

Tak kdo je drzej a vyvolává priecky? Posmíváš se přitom ty.

Věř si čemu chceš,ale blbýho děláš ze sebe sám.

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Woofer »

Zahořování elektroniky je z dob,kdy byly součástky méně spolehlivé než dnes.TV se zkoušely několik hodin při zvýšené okolní teplotě ,ty které vydržely,šly do prodeje.Videorekordery z Tesly Bratislava se projely mnoha cykly eject-play než byly zabaleny a putovaly k zákazníkovi.Vše bylo o tom eliminovat množství reklamací.Prostě taková kontrola spolehlivosti a oddělení zrna od plev.O tom,že by pak hrály lépe není nikde zmínka.Snad byly výrobky jen spolehlivější.A vo tom to celé je *palec*

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Woofer »

JFI píše:že se o zahořování mluví jen v hifi? nikoho nenapadne zahořovat mobil, autorádio, pc, tv, satelit.... zato v hifi to bez toho nejde :lol:
*palec* zahořená pračka pere i skvrny na 20 :lol:

palinoch
Příspěvky: 84
Registrován: 01 lis 2010 15:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od palinoch »

boxer píše:Palinoch.

Pokud napíšu slušně svůj názor,který nejde (tobe,jemu,onomu) pod fousy, tak mě napadáš,že ....viz co jsi napsal.

Můžeš mi laskavě zde napsat koho jsem...urazat, priecit sa, vyvolavat hadky, posmesky.

Ale mě klidně napíšeš, že jsem ...blby pochybovac.

Tak kdo je drzej a vyvolává priecky? Posmíváš se přitom ty.

Věř si čemu chceš,ale blbýho děláš ze sebe sám.
boxer, narazil som na tvoje prispevky v inych forach, ak clovek patra a cita, alebo kde som sa stretol s tvojim nicom stale som cital, len prekrucanie a podobne ustipacne recicky ci vypisky. Inac prave v tomto fore bolo vlakno nejakeho clena, ktory pisal o tvojich zaujimavych reakciach. To je vsetko z mojej strany. Ako rozumny diskuster, alebo zasvetenec hifi by si mal dospiet k nazoru, ŽE hifi nie je len o tvojich skusenostiach, ale aj o skusenostiach inych, ktore ked som nepocul, nebudem vyvraciat ;) lebo teoreticka logika mi hovori inac. Hifi je alchymia ;)

boxer

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od boxer »

Hifi je alchymia

No to z ní dělají právě mnozí, protože tam se toho schová..žejo...

patlála, paprťála..žbrdluch. To byla taky alchymie. A přitom to bylo,...nahoru dám švestky, zkvasím to, spálím to, zchladím to, skapu to..........stáčím to, piju to, chutná to.

A když se mi takový hifistický alchymie zajídají, tak to napíšu. Bez překrucování,klidně uštěpačně. Jak je libo. Ale vyvracet to budu. Tmářství je nebezpečný.

K tomu jsem došel zase já.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti