Rozehrávání zesilovače

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od palipol »

Celé zahorovanie je priestor pre psyché majiteľa nového prístroja a výrobcovia to rešpektujú, je to rituál...
Som však skeptik v prípade, že zosilňovač za stovky tisíc mi bude "hrať tak, ako má" až za 600 hodín prevádzky...
Nedá mi nepoložiť otázku - ako dlho mi tento "optimalizovaný" stav vydrží?

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Dokedy u Ref.5 ky nevymeníš Staréuž vyhraté lampy -ktoré su na konci životnosti za Nové-a tie zase musíš zahorieť ale už nie 600 hodín.To sa jednalo asi u Nového predzosilnovača.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Odar »

Ja hlavne obdivujem ludi, ktori si pamataju, ako im to pred 100 (alebo 600) hodinami hralo. Ja si nepamatam, co som povedal pred hodinou a nie aby som hodnotil nuancie zvuku po stovkach hodinach.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Ak človek chce počuvať a zapne si zosilnovač -Elektronka je elektronka,tá sa rozohráva najdlhšie,potom pri tranzistorových zosilnovačoch ktoré pracuju v čistej triede A alebo pracuju do určiteho výkonu v čistej A a pri vačšej hlasitosti prechádzaju do AB to trvá menej-ale vždy pri takýchto zosikoch treba na ten potencial zvuku -aby to hralo na 95 % počkať cca 15-30 minut. Klasické AB čka to maju za 5-10 minut.Iné koncepcie neviem-D čka atd. Ak necháte celý zvukový reťazec zapnutý 2-3 dni a počas toho hrá sa na nom priebežne aspon na 20-30%-tak to hrá detailnejšie,ale zároven príjemnejšie. Len kdo by platil pri A čku -jedná sa o vačšie výkony tu elektriku,a pri elektronkach kupoval stále nové lampy. Surový prístroj nezahorený hrá ináč ako zahorený. Podobne ako uvarená zelenina alebo maso-pred a po uvarení. *hura*
A dlžka zahorovania je tiež u káždého človeka iná-kdo tomu neverí nech si neverí-ved časom sa používaním aj tak zahorí a kdo tomu verí-zahoruje si mašiny aj celý reťazec,aj demagnetuje kolko chce. Kazdý má trochu iný názor ale čo nám viac treba TOLERANCIE jedného voči druhému a nie to hnať až do URAZLIVYCH EXTREMOV.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Fidas »

Vážení, miluji tato témata ...
Pobavím se :-) Na zahořování opravdu moc nevěřím, ale na rozdíl podání zvuku ze studené nebo zahřáté mašiny ano ... zvuk je takový teplejší :-) Plácám .. rozdíl se opravdu dá vycítit, slyším jej. Dokonce i na digi zesilovači ..
A ke kabelům ... nejlepší kabel žádný kabel ... tedy co nejkratší. Kabel přece zvuk vylepšit nemůže, jen jej mění a my to vnímáme jako změnu k lepšímu či horšímu ... ať se tam elektrony šmrdlají dopředu nebo zpět :-)
No a srovnání se záběhem auta mi připadá zcestné .. u nového motoru se jednotlivé mechanické díly sobě přizpůsobí, sice jen jemně, ale je to tak, ale u elektroniky mechanické díly nenajdeme.

jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od jkb4 »

Mně zase pobaví, když v jednom postu napíše BV, že tranzistorové zesáky jsou připraveny k plnému provozu za několik sekund a ve stejném postu připouští u zesilovače Densen vadu, která, jak jinde píše Dawsoo, zaručuje jeho stabilní vlastnosti až po několika desítkách hodin. :lol: Co když podobné vady mají i jiné komerční zesilovače? Které jsou tedy ty připravené do několika vteřin? *sunglases* Takto se zahořování přístrojů nikdy nevysvětlí.

BVa
Příspěvky: 2826
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od BVa »

2 jkb4
ve stejném postu připouští u zesilovače Densen vadu,
Preto píšem že to je vada, nie je to zahorovanie. Blbo vyriešené chladenie, aby sa to neupieklo, tak minimálny kľudový prúd, navyše koniec bez spätnej väzby. Takže s postupným zohrievaním sa mení les skreslení, a začne to normálne hrať, až keď sa na tom zosilňovači dajú piecť vajíčka. Takže to nie je žiadny rozpor.

aretax
Příspěvky: 149
Registrován: 01 bře 2010 16:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od aretax »

jimmi píše:Vidíš Boxere,tolko do toho rýpete že aj z NA bude další "KRAUTWIRE" vyrábač káblov.Len tak dalej.Ved je to byznis ako som písal.
Súhlasím - jeden návod na super lacný kábel, navyše je aj vodivý. Nenechajte sa odrbávať kecami výrobcov drahých káblov. Ako píše Boxer, zoberte rozum do hrsti a všetkým sa vysmejte. Ukážte im, že my, Češi a Slováci sa nenecháme odrbávať a na všetko máme svoj vlastný patent, ktorý vychádza zo sedliackeho rozumu našich predkov. Tu je príklad konštrukcie prepojovacieho kábla:
- V železiarstve kúpime pár metrov ostnatého drôtu a 3-4 drôty spletieme dokopy. Čím ich spletieme viac, tým bude mať kábel vyššiu vodivosť a prenesie
viac detailov. Ostne zásadne ponecháme, aby sme oklamali nepriateľa, ktorý by to chcel kopírovať. Podotýkam, že ostnatý drôt je síce vodivý, ale lepší
bude pozinkovaný.
- Potom kúpime záhradnú hadicu, najlepšia kvôli izolácii je značka Gardena. Priemer volíme podľa počku "liniek" ostnatého drôtu. Ideálna je 1".
- Spletený drôt ovinieme staniolom a napcháme do hadice a vyplníme silikónom, najlepší a najlacnejší je sanitárny. Komu sa zosilovače veľmi zahrievajú,
napr. elektrónové, môže použiť kominársky tmel (do 700°C). Takto to celé necháme zaschnúť.
- Aby sme nemali vysoké náklady a nemuseli riešiť problém, či bude kábel symetrický, alebo nesymetrický, koncovky neriešime. Jednotlivé vodiče napcháme
do dierok v prístroji a ucpeme, napr. sirkou. Staniolové tienenie priletujeme na skrinku jedného prístroja a na druhý koniec priletujeme drôt a pripojíme
priamo do zásuvky na kolík "zem".
S takto vyrobeným káblom urobíme dieru do sveta a ož žiaden výrobca nás neodrbe prehnanými cenami za obyčajné kusy drôtu. Navyše náš kábel je chránený pred zlodejmi, ktorí by chceli náš patent ukradnúť a to práve ostňami. Skúste ho chytiť do ruky, alebo si naň sadnúť. V krajnom prípade ho môžete dať nepriateľovi pod kolesá auta.
Tak, pán Boxer, Zdeny a podobne zmýšľajúci ľudia. Sme na jednej lodi! Rozmýšľajme a nenechajme sa okrádať!! Práci česť !! (a robote pokoj).

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Woofer »

aretax
Začni to vyrábět,investuj do reklamy a recenzí a úspěch se dostaví.Prodá se vše i pozlacené ho..vno. *palec* Mnoho šuntů je považováno za kvalitu díky propagaci.I spousta umělců,kteří mají dnes zrovna narozeniny :roll:

aretax
Příspěvky: 149
Registrován: 01 bře 2010 16:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od aretax »

Woofer píše:aretax
Začni to vyrábět,investuj do reklamy a recenzí a úspěch se dostaví.Prodá se vše i pozlacené ho..vno. *palec* Mnoho šuntů je považováno za kvalitu díky propagaci.I spousta umělců,kteří mají dnes zrovna narozeniny :roll:
Ten patent prijmite odo mňa ako dar a môžete ho začať vyrábať sami. Ja mám káble dobré, veľmi rád som naletel "podvodníkom" ako sú Cardas, XLO a Krautwire a som s nimi veľmi spokojný. Aj do budúcnosti, keď ich budem chcieť vymeniť, rád sa na týchto a aj ďalších renomovaných "podvodníkov" spoľahnem a kúpim od nich ten predražený "šunt". To vieš, niekomu stačí aj pozlátené HO...VNO.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od Odar »

aretax --> Uprimne povedane, cudujem sa ti, ake ... si shopny donekonecna riesit :lol: Radsej si bez cosi pustit *palec*

boxer

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od boxer »

Ja mám káble dobré, veľmi rád som naletel "podvodníkom" ako sú Cardas, XLO a Krautwire a som s nimi veľmi spokojný. Aj do budúcnosti, keď ich budem chcieť vymeniť, rád sa na týchto a aj ďalších renomovaných "podvodníkov" spoľahnem a kúpim od nich ten predražený "šunt".

Aretax

Sis trochu pomýlil strany ihriska.

Ne já, Zdeny a ostatní tobě radíme, aby sis to nekupoval a dál víc nenaletěl. To je tvoje věc a kupuj si co chceš. Kup si dráty za 100 000, pak je ve jménu "postupu výše" prodej za 50 000 a kup si za 200 000 nové a užívej si.

My ostatní jsme jen proti, abys nám tady toto vtloukal, jako 100% skutečnost A FAKT. My se tomu prostě jen bráníme.

Tak nevím, proč se čílíš. Ve slepáku bys nepoznal nic. Ale to nikdy neuděláš, protože bys přišel o hračku. Ale jinak mě je to opravdu úplně fu(c)k, co si koupíš.

mirec1
Příspěvky: 53
Registrován: 08 bře 2011 08:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od mirec1 »

Tato tema bude mat vzdy dva nezmieritelne tabory , PRE a PROTI.
Je to mazoaj tazke rozsudit , pretoze na zvukove porovnanie by sme potrebovali mat v rovnakom case ten isty typ pristroja , ktory hral napr. mesiac denne niekolko hodin a novy prave vybaleny z krabice. Spoliehat sa na zvukovu pamat , v casovom horizonte niekolkych tyzdnov je naozaj nemozne , nehovoriac o tom , ze to , ako vnimame reprodukovanu hudbu v danom okamziku zavisi velmi aj od momentalneho psychickeho rozpolozenia. :)
Preto , to co pisem , je naozaj iba moj subjektivny pocit.

Moja skusenost je taka , ze je jedno , ci ide o pristroj uplne novy , alebo taky , ktory nehral napr. pol roka. V kazdom pripade po dlhsom pocuveni takehoto pristroja v horizonte cca 2 - 3 tyzdne som mal vzdy pocit , ako postupom casu sa reprodukcia zlepsuje. Niekedy viac , niekedy menej.
Ale dochadzalo k urcitemu uvolneniu zvuku , zlepsil sa priestor a vyliezli nizkourovnove detaily , spresnil sa bas.
Prosim priaznivcov prisne technickeho pohladu , aby ma hned neukamenovali ..... hifi by malo byt vzdy o radosti a aj ked to vyzera , ze nektori , co tu prispievaju , pocujeme travu rast ....... mam zo svojej zaluby radost a potesenie. :)

aretax
Příspěvky: 149
Registrován: 01 bře 2010 16:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od aretax »

boxer píše:Ja mám káble dobré, veľmi rád som naletel "podvodníkom" ako sú Cardas, XLO a Krautwire a som s nimi veľmi spokojný. Aj do budúcnosti, keď ich budem chcieť vymeniť, rád sa na týchto a aj ďalších renomovaných "podvodníkov" spoľahnem a kúpim od nich ten predražený "šunt".

Aretax

Sis trochu pomýlil strany ihriska.

My ostatní jsme jen proti, abys nám tady toto vtloukal, jako 100% skutečnost A FAKT. My se tomu prostě jen bráníme.

Tak nevím, proč se čílíš. Ve slepáku bys nepoznal nic. Ale to nikdy neuděláš, protože bys přišel o hračku. Ale jinak mě je to opravdu úplně fu(c)k, co si koupíš.
Milý Boxer, neviem, o čom hovoríš - ak si pozrieš moje príspevky, všade píšem iba svoje skúsenosti a nikomu som nikdy neradil, čo si má kúpť a nikdy som nikomu nič nevtĺkal ako 100% skutočnosť. Ale nie je to vlastne naopak? Si to práve Ty a pár ďalších jedincov, ktorí si dookola melú svoje "pravdy" a všetci, ktorí s vami nesúhlasíme sme podľa vašich slov ... Jediné čo som vám odporučil je vyššie uvedený "patent na výrobu levného kabelu". Ak by ste mali záujem, pošlem vám aj patent na výrobu "levného zesilovače" a ostatných prístrojov. Ale aj to bolo iba odporúčanie pre Teba a Tebe podobných jedincov. Navyše som sa s Tebou ani nikdy neradil o tom, čo si kúpim, takže Ti to naozaj môže byť fuk. Braniť sa Ty a Tebe podobní nemáte čomu, ani proti komu. Nikto Vás k ničomu nenúti a o ničom nepresviedča. Robíš to len Ty a pár ľudí, ktorí všetkým vtĺkajú svoje "pravdy", a tých, čo majú iný názor doslova urážajú. Dôkazy hľadať netreba - stačí si prečítať Tvoje, moje a ostatné príspevky.
Už som to raz písal - hifi je moje hobby, mám z toho radosť a už sa nemienim baviť s podobnými ..., ako si Ty a Tebe podobní. Je mi Ťa úprimne ľúto. Musíš byť asi chudák, čo závidí všetkým ostatným, ako som Ti to napísal v Anawakovom vlákne. Naozaj je pod úroveň priemerného človeka sa s Tebou vôbec baviť. Viem, urobil som chybu - mal som na to prísť oveľa skôr. Takže - užívaj si hifi, mudruj, urážaj ...

boxer

Re: Rozehrávání zesilovače

Příspěvek od boxer »

:mrgreen:

Naozaj je pod úroveň priemerného človeka sa s Tebou vôbec baviť.

Ano, průměrného jistě. Tak to dodržuj.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti