Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od BVa »

Sasu nikdy nevidel, nezna ho, ale presne vi jaky je a jake ma umysly. To je opravdu uz trapne.
Chcel radu, dostal ju , konkrétnu , jednoduchú a výsledok ? "Yamaha za 60k nebude dostatočne rozlišovať"..Ak použijem vašu argumentáciu-nepočul, nebol tam ,nevyskúšal a kecáA k tej obsažnsti príspevkov : O čo väčšiu hodnotu majú príspevky typu "slyším, slyším, slyším, slyším, slyším,....." Nič len subjektívna demagógia bez jediného faktu a odmietať pritom jednoduchý pokus na overenie , čo to vlastne "slyší".. .

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od zabiny007 »

BVa
Podle tebe je tedy slepý test na kabely možné udělat dvojím způsobem:
- A - nahrát si to do PC ze svorek na bednách
- B - půjčit si integráč s přepínáním A-B

OK, děkuji Ti moc za radu, velmi si cením Tvé snahy a Tvého času. A beru v potaz tvá doporučení.
Jsem však přesvědčen, že pokud někdo dělal reálný test reprokabelů (a těch tady musí být odhadem několik desítek), tak si málokdo jel půjčovat integráče, splňující podmínku pro test dle BVa anebo řešil nahrávku do PC. Určitě testy musely proběhnout jinak - tedy skrytím, šátkováním atd. A právě průběh těchto testů a zkušenosti těchto účastníků mne zajímají. Proto Tě prosím, aby jsi již nadále toto vlákno ignoroval, bylo by to již bezpředmětné. Děkuji

to all
Prosím, je tady někdo s REÁLNOU zkušeností se slepým testem reprokabelů, který byl dělán v domácích podmínkách bez nutnosti půjčovat jiný zesilovač nebo nahrávat do PC? Tedy takového testu, kde došlo k někjakému dclonění pohledu zkoušeného a k přehazování kabelů na aparatuře, která nemá možnost dálkovým ovladačem přepínat mezi reprovýstupy na zesilovačl?

Budu opravdu rád za každou zkušenost, informaci, za každý podnět.
A pokud by někdo měl fotku, bylo by to dokonalé!
Děkuji!

BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od BVa »

Ale tých možností je viac, len vyžadujú nejaké úsilie nielen reči.. Napríklad použiť prepínací box s kvalitnými relé alebo bezkontaknými prepínačmi, lenže to si treba vyrobiť, dať si vyrobiť,prípadne sa o to zaujímať, či niekto niečo také nemá (rovnako ako vhodný zosilňovač).. A bol by si prekvapený. Ale reči o tom, ako sa to nedá, a milión iných "objektívnych" príčin sú jednoduchšie. Kecy, kecy a "skutek utek"a
Ak to urobíš systémom ako navrhuješ, zase bude argument o dlhom čase pri výmene kábla.. Vždy len výhovorky. Vy nechcete poznať pravdu. Vy ju jednoducho chcete mať...


Uživatelský avatar
Strejdin
Příspěvky: 477
Registrován: 21 zář 2016 14:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od Strejdin »

zabiny007 : "to all
Prosím, je tady někdo s REÁLNOU zkušeností se slepým testem reprokabelů, který byl dělán v domácích podmínkách bez nutnosti půjčovat jiný zesilovač nebo nahrávat do PC? Tedy takového testu, kde došlo k někjakému dclonění pohledu zkoušeného a k přehazování kabelů na aparatuře, která nemá možnost dálkovým ovladačem přepínat mezi reprovýstupy na zesilovačl?"

Ano provedl a popsal : volna-diskuse/o-audiofilstvi-a-podobnyc ... 8-105.html
Ale nemá to valný význam, neb hned to bylo kabelvírou zpochybněno pro kvalitu kabelů, koncovek a aparátu. Někteří výrobci okamžitě z fotek !poznali, že se jedná o napodobeniny a šmejdy, (bohudík ví totální ho.no). A jsou tam ve vlákně k přečtení i jaké někteří slyšící měli radikální názory, které u síťáků s odstupem času mění (nebo spíš zmírňují, že ?) ;) , ale nebudu dál rýpat.
Jinak další test jsem si provedl i s reprokabelem (mám svorky A a B), ale nebudu dál popisovat, stejně to bude zpochybněno, hlavně se zase ozvou ti co můj aparát nazvou bazarem a pod. Když sami své "vybavení" skrývají a nemít ho tam vypsané já, jsou bez argumentu. je to :cry:

Dasta
Příspěvky: 1316
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od Dasta »

BVa,
vysvetli prosím, proč by si měl někdo, když si chce udělat test na své sestavě, kde má dělené zesilovače si měl někde půjčovat nějaký integráč, to se mně zdá mimo mísu

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od Zdeno1 »

Dasta
když nelze přepínat A,B, tak půjčit jiný zesík Dasto, v kterém přesně místě jsi se ztratil?
Odpovídám Ti já, BVa teď nemá čas, odhazuje sníh.

Jason
Příspěvky: 461
Registrován: 10 zář 2018 18:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od Jason »

Tiež nechápem kus, ako niekto, kto ma dlhoročného skúsenosti s tak zložitým procesom ako je stavanie, ladenie hifi zostavy k jeho spokojnosti a má problém vymyslieť spôsob, ako na nej (zostava a podmienky, ktoré najviac pozná on sám ) zrealizovať nejaký test, ktorý má preukázať tak jednoduchú vec! :) však možnosti je plno aj bez výmeny zosikov. Plenta, nizka plenta napr. ktorá bude clonit len pohľad na káble, viacej ľudí, ktorí by prehadzovali, káble..(či tu parádnu zostavu máš v stiesnených podmienkach?) napr. jeden človek na kanál, plus človek čo vypne zosik. Chce to len fantáziu a chcenie a nie len tú ktorú používaš pri počutí zmeny káblu.. Kde je vôľa, tam je cesta, ako sa hovorí.. Ak ju nemáš, budeš tu vypisovať do nekonečná a veriť na rozprávky a hádať sa o tom na vždy!!!

Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 1044
Registrován: 16 zář 2016 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od bacil2 »

BVa píše:
06 úno 2019 07:40
... Napríklad použiť prepínací box s kvalitnými relé alebo bezkontaknými prepínačmi, lenže to si treba vyrobiť, dať si vyrobiť,prípadne sa o to zaujímať, či niekto niečo také nemá (rovnako ako vhodný zosilňovač).. A bol by si prekvapený...
Moje 20-rokov staré skúsenosti s experimentovaním podobného typu sú také, že ak sa pri testovaní káblov alebo zosilovačov použije na výstupnej strane akékoľvek kvalitné prepínacie "udělátko", tak je každé ďalšie "testovanie" úplne zbytočné. Zbytočné nie preto, že by neboli zvukové rozdiely medzi káblami, ale preto, že také "udělátko" domrví celkový zvuk.
Naopak ak sa pri slepom teste menia len komponenty, tak rozdiely sú. Ak niekto namieta, že zmena (prepnutie z A na B) musí byť rýchla/okamžitá, tak si to kľudne môže overiť (ak na to má možnosti a financie) tým spôsobom, že súčasne použije dva rovnaké zosilovače a dva páry rovnakých reproduktorových sústav.

Horizon
Příspěvky: 145
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od Horizon »

bacil - přesně to jsem chtěl napsat,jediné na čem se snad shodnou všichni je že nejlepší kabely nejsou žádné kabely...takže stavět něco dalšího do signálové cesty je blbost...první se zamaskují okraje pásem nahoru+dolů včetně čistoty zvuku a dozvuku
Dalším problémem na testy jsou kvalitní reprobedny,nejlépe plnorozsahové 3-4pásma,.............a tohle si myslím bude ten největší problém

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od sostakovic »

zabiny007 píše:
05 úno 2019 22:03

A protože mám velkou fantazii a dovedu představit minimálně 10 různých způsobů od postaveného rámu s přehozenou plachtou, zavázané oči testujících s odváděním do místnosti při přepínání, přepojování pod prostěradlem, postavený stan a já nevím co ještě,
chtěl jsem jen využít zkušenosti zdejších členů a trochu si to hledání ideálního postupu ulehčit. Nač ztrácet čas vymýšlením vymyšleného, že?
Nekomlikujes ro zbytečně? Děláš test pro zjištění pravdy a sam sebe snad podvádět nebudeš. Jdi na dobu přepojení prostě do vedlejší mistnosti a je to, nebo zavři oči.
Ja jsem to tak udělal a metodicka chyba to, věřím, neni.

BVa
Příspěvky: 2811
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od BVa »

Obvyklé argumenty subjektivistických demagógov .. "Niečo" pridané všetko zamaskuje.. Prd zamaskuje, nikto z vás to nikdy neskúsil, nezmeral, čo sa zmení, len blablabla.. Akurát ten test by demaskoval vaše prerastené ego a objektívnu "hluchotu". Toho sa bojíte. A preto nikdy nič reálne nevyskúšate.
2 Dasta
Kábel je káblom na každej zostave (zosilňovači). Ak sa niečo zmení na jednej (vplyvom kábla) tak to isté sa zmení tým káblom aj na druhej zostave. Pokiaľ to nie je kmitajúci zosilňovač vplyvom inej kapacity kábla o 100-200pF.- Ale také zosilňovače vy predsa nemáte,nie ?;) .

2 Horizon
tak toto
první se zamaskují okraje pásem nahoru+dolů včetně čistoty zvuku a dozvuku
je blbosť na kvadrát.
Prepínač ako ekvalizér a oneskorovacia linka s odrazmi.. Prevrat vo fyzike..
To sú len reči "nahoru-dolů", nič reálne, žiadna skúsenosť len predsudky.

Horizon
Příspěvky: 145
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od Horizon »

BVA pozoruju že máš dneska veselou náladu.....já si doma vybírám věci od varné konvice až po kabely ke stereu pouze ke spokojenému poslechu pro sebe, ne proto abych ti udělal radost
Dohadovat se s tebou je ztráta času - jestli chceš tak máš pravdu,....ale já taky

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Slepý test – zkušenosti a návody, jak jej zrealizovat v domácích podmínkách

Příspěvek od kychtax »

zabiny007 píše:
05 úno 2019 09:19
BVa

Nyní však řeším něco jiného - chci vyzkoušet zastínění jedné TriVisty (alá Valhalla - viz kabely/zkusenost-se-stinenim-repro-kabe ... AD#p152467 ) a jak ji dovezu domů, bude to podle mne ideální příležitost, udělal slepý test mezi zastíněnou a nezastíněnou. A protože strašně nerad dělám zbytečnou práci a nechci znovu objevovat ameriku, rád bych dostal konkrétní rady od těch, kteří již mnoho testů absolvovali, jak to v praxi zrealizovat, na co si dát pozor atd.
Být já na Tvým místě, na slepý test bych se v tomto případě vykašlal. Hrál bych týden na jednom, pak týden na druhém. Párkrát to prohodil, sledoval co se děje..
Ke stínění samotnému a jeho projevům na reprokabelu už jsem víc opatrný. Vyzkoušel jsem si ho prakticky, samozřejmě. A zaznamenal jsem možná určité zklidnění (nebo útlum?) na výškách.
Dá se na různých místech přečíst, že to "zklidnění" může být tím, jak se zvedne kapacita, začne to pojídat vysoké frekvence/výšky.
Ta trivista mi přišla že už sama o sobě je trochu zaoblenější na výškách.. PS .. nechci odrazovat. Spíš bych ji ale nechal tak, jak je.. ;)(pytel ji taky nestíní btw :lol: )
Naposledy upravil(a) kychtax dne 06 úno 2019 09:35, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zdenek57 a 3 hosti