Stereo reciever a sloupy?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Lemon
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo reciever a sloupy?

Příspěvek od Lemon » 10 říj 2018 10:58

Já u novýho zesilovače cítil taky slabej zápach.Po týdnu už to bylo OK.Nech těm reproduktorům nějaký čas na rozehrání,zahoření.
Na rozdíl od kabelů ,to má u reproduktorů velký vliv na zvuk. :mrgreen:

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 10 říj 2018 11:54

Rozhodne lepsi poslech by ti s yamahou zarucovaly jiz vzpominane bon bonusy od xavianu,ale vzhledem k porizovaci cene tech dali je to off topic,jinak nevim,co je u tebe zdrojem signalu,ale ja mam delence marantze 6006 (tedy zvlast cd a zesilovac) a dac u zesiku proto resit nemusim,neb ten samy je pouzit u cd prehravace. Samozrejme,ze ani u cd nesumí. U techto novych stroju jsem tez z toroidu nic necitil,pouze nez se trochu rozehraly a zklidnily,bylo tráfko nepatrne slyset(u obou pristroju lehoucky brum). V soucasnosti,abych neco neprijemneho slysel,musim polozit ucho primo na vrchni kryt tesne nad trafem.Jinak cvaknuti pristroje je naprosto normalni. Hlavni tlacitko je fajn vypinat pri delsi necinnosti,pokud mas moznost. Ja mam jen standby rezim a resim to vypnutim tlacitka na rozbocovaci zasuvkoveho napajeciho filtru.

dusoX
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusoX » 10 říj 2018 14:00

ja som riešil podobne čo ty a nakoniec som kupil Onkyo TX-8270. Repro som však potreboval regalovky s prednym bassreflexom, tak som k nemu dokupil Sonus Faber Venere 1,5. Samozrejme som svoj povodny financny limit prekrocil o 650€, teda viac ako o polovicu . . .ale som max. spokojny.

drejkys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drejkys » 10 říj 2018 15:22

A ty jsi se rozhodl také naslepo nebo jsi měl možnost porovnání Onkyo vs Yamaha? Mě u toho Onkya odrazoval ten vnitřek a přišlo mi že se platí spíš za HDMI a 2x USB, každopádně věřím že bych možná žádný rozdíl nepoznal a ještě ušetřil. Docela mě mrzí že Yamaha šetřila na ovladačích na čelním panelu, jsou všechny plastové stejně jako zadní terminály.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 10 říj 2018 22:17

Shodou okolností mi dnes doma hraje fungl novej Vincent SV 237 MK,je zapřáhnutej už od 12hodin nepřetržitě a nic nesmrdí :lol:

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 11 říj 2018 07:49

Leony jak to hraje oproti tomu Sony ES co jsi měl předtím?

drejkys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drejkys » 11 říj 2018 09:10

Mě ten zvuk Yamahy se zensory zatím přijde takový plochý, bez basu, ale je fakt že jsem ještě nezkusil použít korekce nebo tu kalibraci. A trochu mi teď hlodá jestli by to nehrálo s levnějším onkyo TX-8270 nebo i Marantz PM6006 lépe. Až se repro rozehrají tak se to projevuje obecně jak, nebo je to jen taková pocitová záležitost?
Neměl jste někdo možnost porovnání R-N803D vs TX-8270?
Pro Bazi36: ten brum by mi zrovna vadil, a to jako postupně zeslábl jo? To je také zvláštní. Ten Marantz PM6006 má nižší udávaný výkon, znamená to pro potichý poslech spíše plus nebo naopak když poslouchám spíše potichu je lepší silnější zesilovač.
Přeci jen mám ještě 14 dní garanci tak můžu pořešit i když nerad. Ale repro si chci vzhedem k ceně za kterou jsem je měl nechat určitě.
Moc díky za rady a mějte se mnou trpělivost, vím že základní chyba bylo koupit bez poslechu.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 11 říj 2018 09:36

Nové reproduktory ihned po rozbalení mají horší zvuk,než po rozehrání.Rozehráním se rozumí uvolnění závěsů a membrán provozem.To může trvat 100 i více hodin provozu.Problém se zvukem bude nejspíše v reproduktorech.Ta Yamaha je slušnej receiver. Hodily by se k němu lepší reproduktory.

dusoX
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusoX » 11 říj 2018 11:31

drejkys píše:
10 říj 2018 15:22
A ty jsi se rozhodl také naslepo nebo jsi měl možnost porovnání Onkyo vs Yamaha? Mě u toho Onkya odrazoval ten vnitřek a přišlo mi že se platí spíš za HDMI a 2x USB, každopádně věřím že bych možná žádný rozdíl nepoznal a ještě ušetřil. Docela mě mrzí že Yamaha šetřila na ovladačích na čelním panelu, jsou všechny plastové stejně jako zadní terminály.
zosilnovač som vyberal podla parametrov, recenzii a odporucani... potom som k nemu hladal vhodne repro...
skusal som bowersy, klipsch, cantony no a sonusy.... povodne som mal vybrane Principia 3 pre ktore som bol rozhodnuty, ale ponukli mi v Bis Audio v BA este tie Venere 1,5 a bolo rozhodnute. mam ich v panelaku v obyvacke a hraju vyborne + pridana hodnote pre mna - vyzeraju fantasticky, dokonca mi aj ladia k nabytku, takze je spokojna ja manzelka :-) len ta cena :-( cca. 1000€ za par.

dusoX
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusoX » 11 říj 2018 11:36

čo ja ešte považujem za veľke plus Onkya je HDMI. Napojil som to na TV a mam cele menu cez TV, lahsie sa mi vyhladavaju internetove radia, skladby z USB . . . je to lepsie ako to pozerat na malom displeji zosilnovaca.

Denkez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denkez » 11 říj 2018 12:18

drejkys: Yamaha R-N803D je skvělý stereoreceiver, také ho mám, a s Onkyo TX-8270 by sis nepolepšil.
Zatímco Onkyo v koncovém zesilovači "recyklovalo" zesilovač z nějakého 7kanálového AVR, Yamaha se v koncovém zesilovači prakticky shoduje s plnohodnotným zesilovačem řady A-S700.
Měl jsem možnost tu Yamahu porovnat se zesilovačem Marantz PM6005, rozdíl ve zvuku je naprosto minimální, pokud vůbec nějaký.
Drobný "plastový" zápach u nového zesilovače není nic zvláštního, časem by měl vyprchat.
"Plochý" zvuk z repro Dali Zensor 3 není způsobený tou Yamahou, prostě ty bedýnky na víc nemají. Na jejich "zahoření" moc nespoléhej. Hutnějších basů dosáhneš s použitím korekcí a případně kalibrací.
Pokud ani pak nebudeš spokojený, nezbude ti, než se poohlédnout po jiných reproduktorech. Ta Yamaha si lepší zaslouží.
Jaké a jak dlouhé máš kabely?

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 11 říj 2018 12:33

Tak to jsem čekal že ta Yamaha R-N803D bude zvukově lepší než Marantz PM6005 za desítku.Má samozřejmě nabušenou konektivitu,ale čekal bych lepší kvalitu zvuku.Drejkys bude lepší ty Zensory vrátit a koupit tak za 15 K regálovky.Ale raději s poslechem.

drejkys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drejkys » 11 říj 2018 12:52

Denkez píše:
11 říj 2018 12:18
drejkys: Yamaha R-N803D je skvělý stereoreceiver, také ho mám, a s Onkyo TX-8270 by sis nepolepšil.
Zatímco Onkyo v koncovém zesilovači "recyklovalo" zesilovač z nějakého 7kanálového AVR, Yamaha se v koncovém zesilovači prakticky shoduje s plnohodnotným zesilovačem řady A-S700.
Měl jsem možnost tu Yamahu porovnat se zesilovačem Marantz PM6005, rozdíl ve zvuku je naprosto minimální, pokud vůbec nějaký.
Drobný "plastový" zápach u nového zesilovače není nic zvláštního, časem by měl vyprchat.
"Plochý" zvuk z repro Dali Zensor 3 není způsobený tou Yamahou, prostě ty bedýnky na víc nemají. Na jejich "zahoření" moc nespoléhej. Hutnějších basů dosáhneš s použitím korekcí a případně kalibrací.
Pokud ani pak nebudeš spokojený, nezbude ti, než se poohlédnout po jiných reproduktorech. Ta Yamaha si lepší zaslouží.
Jaké a jak dlouhé máš kabely?
Moc ti děkuji za vysvětlení, o tom Onkyu jsem si to právě také myslel už jen podle foto vnitřků obou. Ty zensory jsem sehnal za super cenu, ještě jim dám asi šanci a zkusím přidat korekce Basů nebo tu kalibraci. Jinak jediné co mě na R-N803D dost mrzí je že mi přes USB nenačte externí HDD ale jen flešku. V návodu sice píší že musí být FAT32 ale HDD mi to ani tak nevzalo. A to jsem si plánoval jak hodím mraky FLACů na HDD a budu jen pouštět z HDD. Nebo na to znáš nějaký fígl? U Onkya údajně bere HDD i NTFS a ještě navíc má USB 2x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 11 říj 2018 12:53

drejkys:
Přidám svou zkušenost. Slyšel jsem jak R-N803D, tak Marantz 6006. Ne v jednu chvíli, ale na shodné sestavě, na které a se kterou jsem zesilovače porovnával a která je vůči těmhle zesilovačům o několik úrovní výše, takže se dá říct, že do zvuku zanášela minimální vlastní zvukovou signaturu.

Rozdíl mezi těmi dvěma zesilovači je jasně patrný a poměrně veliký. Yamaha má přesný, analytický, rychlý zvuk, se špetkou důrazu na středy a výšky. Celkově je svým podáním neutrální až lehce sušší. Naopak Marantz je muzikálnější, má hladší zvuk, ale nematlá detaily, je to spíš taková jasně patrná jemnost, se kterou se zvukem zachází. Dynamika mu ale (v rámci výkonu) neschází, basy má bohaté, barevné, kulatější a objemově o kousek výraznější než Yamaha.

Ptáš se na dopad rozdílného max. výkonu u potichého poslechu - ten není žádný.

Nerozehraný repro můžou znít tvrději a sušeji. Já myslím, že část z toho půjde za Yamahou. Nejlepší by bylo si domů půjčit i ten Marantz a porovnat si tu u sebe na svoje uši.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 11 říj 2018 14:54

To co tu zaznelo ohledne yamahy a marantzu je v podstate pravda,tak to proste je. Ja mam tu vyhodu,ze mam k zesilovaci 6006 i zdroj vice nez adekvatni,cd 6006. Pokud je neco navrzeno stylem-nejlepe hrat pospolu,je vysledny efekt velmi uspokojivy a pokud posloucham s wharfedale diamond10.1,ktere jsou takovou dvorní zalezitosti prave pro levnejsi marantzy,je to pak čirá radost. To vzajemne sparovani ruznych komponent a repro je pri vyberu nejdulezitejsi.

Odpovědět