Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
bohus
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od bohus » 20 pro 2008 20:42

merhaut píše:Ale pánové, na tom článku není nic demagogického, ani mimoňského, stačí číst pečlivě...
*thumbs up*
Přesně tak. Přečetl jsem to dvakrát a pak přemýšlel proč se někteří ihned ozývají. Nerozumím.

ciba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ciba » 20 pro 2008 21:38

merhaut píše:Ale pánové, na tom článku není nic demagogického, ani mimoňského, stačí číst pečlivě...
Nebudu se namáhat a odstavec po odstavci komentovat nesrovnalosti a zjevné nepravdy v tvrzení p. Maleho , na to nemám dost elánu a ani mi na tom nijak nezáleží , říkám , že to celé jsou kecy a smyšlenky , které nestojí na reálném základě . Ano Jardo musel jsem ozvat , nesnáším lži a polopravdy .

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 20 pro 2008 22:48

Ciba
Myslím,že s Tebou v tomto nemohu souhlasit.Teorie dvou bodových zdrojů zvuku není smyšlenka.Realizace je ale bohužel těžká.V tomto kriteriu mají regály jasnou výhodu.
1.proč se výrobce snaží o co nejmenší vzdálenost mezi výškáčem a střeďákem(středobasem)? :idea:
2.proč snaha o koaxiální uspořádání měničů? :idea:
3.Jak vypadají mikrofony,jakožto snímače všech parametrů zaznamenáváného zvuku,který následně rekonstruujeme při reprodukci? :idea: (V tomto případě odhledněme od snímání na více mikrofonů a následné smíchání,kvalitní přirozený prostor v nahrávce mají záznamy na dva mikrofony.)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 21 pro 2008 03:33

ne. dobré sloupy jsou lepší než dobré regály. ve všech směrech.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 21 pro 2008 04:19

korys píše:Aleska
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=
Písnul jsem Ti tam ;) .
Četl jsem (na Slovanetu), v mnohém máš ty i Merhaut pravdu, v mnohém ne. Ty technické zásady (viz. nahoře) jsou stejně dobře realizovatelné i u sloupů. A nahrávku klasickým stereomikrofonem (nebo pouze dvěma mikrofony) ? Dnes snad jedině ve vážné hudbě u velkých těles (a to i tam se většinou přimíchá vliv sálu snímaný mnoha dalšími mikráky), to je lepší jehlu v kupce sena hledat.

Bohužel se tam nesejdeme letos,
ale v lednu ano,
pojedu na Moravu pro gramofon (neodolal jsem a Ježíšek byl hodný) a tak to vezmu k Dadaftovi a hned jej vyzkoušíme.
Bude seřízen, repasován, vyladěn. Doufám jen, že tam bude mít Dadaftík nějakou tu LP (chtělo by to LP a CD stejné na srovnání co lépe "zkresluje"). Již se nemohu dočkat, ani mi to nepřipadá, že jsou Vánoce za dveřmi...

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 21 pro 2008 08:08

Jistěže lze výše uvedené zásady realizovat i u sloupů a pokud je vyžadován "bodový zdroj" zvuku, zájemce může zvolit repro např. Tannoy, KEF a pod s koax. reproduktory. U velkých a patřičně drahých repro lze se k bodovému zdroji přiblížit pečlivým sfázováním jednotlivých reproduktorů v ozvučnici.
Stanislav Malý se (podle mne) trochu neobratně snažil vyjádřit, že s menšími náklady lze v běžném obýváku docílit výsledků jako ve velké místnosti s velkými sloupy a ještě se posluchač vyhne možným problémům s nízkými kmitočty. A jak se jim vyhnout lze několika způsoby - ale to je na další článek a diskuzi k němu...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 21 pro 2008 17:52

Aleska píše:pojedu na Moravu pro gramofon (neodolal jsem a Ježíšek byl hodný) a tak to vezmu k Dadaftovi a hned jej vyzkoušíme.
Bude seřízen, repasován, vyladěn. Doufám jen, že tam bude mít Dadaftík nějakou tu LP (chtělo by to LP a CD stejné na srovnání co lépe "zkresluje").
Alešku, tak jsem mluvil s Ježíškem, a ten mi říkal, že si byl celý rok moc hodný (to mi ovšem nemusel povídat, to já vím moc dobře), a tak ti u mě nechal LP jednoho slavného pána. jsou to dueta s jeho přáteli a k dispozici bude totéž i v mém cd960!!!

Here We Go Again - duet s Norah Jones
Sweet Potato Pie - duet s James Taylor
You Don't Know Me - duet s Dianou Krall
Sorry Seems To Be The Hardest Word - duet s Eltonem Johnem
Fever - duet s Natali Cole
Do I Ever Cross Your Mind - duet s Bonnie Raitt
It Was A Very Good Year - duet s Willie Nelson
Hey Girl - duet s Michael McDonald
Sinner's Prayer - duet s B.B. King
Heaven Help Us All - duet s Gladys Knight
Somewhere Over The Rainbow - duet s Johnny Mathis
Crazy Love - duet s Van Morrisonem

myslím, že by to mohla být příjemná vzpomínka na tohoto velikána:
Obrázek
ray charles

Mih: jo.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 21 pro 2008 19:05

To beru šéfe !

(Koryskovi to nevykecáme, on by taky chtěl !)

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 21 pro 2008 20:04

Aleska píše:To beru šéfe !

(Koryskovi to nevykecáme, on by taky chtěl !)
Já chci *hura* ,já chci *hura* ,stačí mi i jen jedničky a nuly v polykarbonátu *fnuk* :mrgreen: .

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 22 pro 2008 09:08

Dadaft /Aleska - proboha proč si to nepíšete do SZ???

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 22 pro 2008 09:33

nerád by som prispel niečim, čo tému ukončí, no za tie roky hladania, počúvania, kecania na fórach... ... som pochopil, že radosť prináša posluch na jednom aj druhom. Každý je vlastná individualita s vlastným hudobný a zvukovým vkusom. Riešiť s niekym nevyhnutnú potrebu veľkých bední keď on je spokojný s "búdkami" je ako vnucovať mu 90kg babu s celulitídou a mastnými vlasmi na ježka, keď on má doma vyšportovanú štíhlu modelku s vlasmi z reklamy na šampón. Každý z nás vníma "pravdivosť" reprodukcie individuálne, každý z nás ma individuálne podmienky pre umiestnenie a posluch... Ja osobne si viem predstaviť, že na isté žánre by som mal ešte jedny regálovky, lebo som na nich počul veci, ktoré ma viac bavili v blízkom poli ako na veľkých bedniach z väčšej vzdialenosti.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 22 pro 2008 10:47

to Acon:
to je ten správný názor. Každému se líbí a vyhovuje něco jiného. *thumbs up*

Odpovědět