Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od BVa »

2 PítrsPraha
napr.
" Elektronika je navržena tak, že skoro netopí"
Ak je to lineárny zosilňovač (AB trieda), musí to mať kľudový prúd, ergo musí to "topit", rovnako pri vybudení, tranzistorom tečie prúd a súčasne je na ňom napätie, súčin je stratový výkon(teplo) .
"Je použita drahá izolační folie s nejvyšší tepelnou vodivostí, jaká je na trhu."
Je to bežná kaptonová podložka (KAP-218?), cena cca 0,3EUR.
Chladič je síce masívny, má tepelnú kapacitu, ale keď sa zohreje, to teplo je nutné odviesť do okolia konvekciou (vyžarovaním a samovoľným prúdením okolitého vzduchu). Pri rebrách umiestnených vodorovne je to asi o 30-50% horšie, ako pri zvislej montáži (ak nie sú ofukované ventilátorom..).
Podobná montáž tranzistorov cez pružnú podložku nie je žiadny objav, používa sa to možno 40rokov..
Je tam toho viac, ale nemá to zmysel..Debata so snahou o technické zdôvodnenie bola aj na Slovanete, bez jediného faktu, opakovať to aj tu nemá zmysel.
2 Horizon
Vďaka za info.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

Spíš mi to přijde jako snaha za každou cenu něco zpochybňovat a hledat. Což je ale asi i pochopitelné a v rámci řevnivosti konstruktérů.
Ale tím NEJ... argumentem je výsledek, tedy zvuk a tam Sroll exceluje.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od BVa »

Keď myslíš..Nejde o žiadnu "řevnivost" (naše "cieľové skupiny" sú úplne iné), len mi ako technikovi jednoducho dlhodobo absentujú fakty (čo nie je posluchové hodnotenie, ktoré nikomu nespochybňujem, nie sú to ani PR reči.. ). Výsledkom technickej kvality výrobku sú objektívne fakty (ktoré ten "zvuk" jednoznačne definujú) . Sú niekde zverejnené ?
Na Stereophile je plno nadšených posluchových recenzií rôznych , aj extrémne drahých výrobkov , kde po meraniach nevedel Atkinson ako slušne napísať čo si myslí.

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Zdeny »

Šroll mi připomíná BMW. Každý si pod tím může představit, co je mu libo :lol:

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od panda »

Dovolím si upozornit na jeden detail. Koncové tranzistory jsou těsně vedle sebe, což je geniální z hlediska délky signálových cest, ale oproti obvyklým konstrukčním řešením to soustřeďuje celý ztrátový výkon jednoho kanálu téměř do jednoho bodu. Pokud uživatelé konstatují, že zesilovač téměř nehřeje, může to být pravda, protože klidový proud to jistě uchladí a při poslechu obvyklou hlasitostí běžné hudby jede zesilovač na pár procent svého výkonu.
Bylo by třeba připojit odporovou zátěž jmenovité hodnoty (4 Ohmy), vybudit zesilovač sinusovým signálem 1 dB pod limitaci a nechat to běžet 15 minut. Potom dotykovým teploměrem (infrakamera není potřeba) změřit teplotu chladiče těsně u tranzistorů a na druhém konci chladiče. O těch dvou číslech bychom se potom mohli bavit, ale jednotky stupňů to nebudou, na to vemte jed.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

BVa píše:
BVa: Vytrhl jsi jedinou větu z celého textu.
Nie.. Celé je to v kontexte len zmesou poloprávd a účelových nezmyslov.
2 sonofstars
Prešlo mi rukami možno 100 typov zosilňovačov, aj som ich počúval, aj meral. A vyrábam ich 25 rokov. Viem čo je technicky možné, a čo sú len pekné reči.Takže na rozprávky a zázračné riešenia neverím. Doteraz som nevidel ani jedno relevantné meranie, žiadny fakt, napriek tomu, že výrobca to sľuboval už pre dvomi rokmi ("V nejbližší době se dostaneme k aktualizaci těchto stránek a měřených parametrů".).. Ak by to bolo také dokonalé, tak je sa čím chváliť.
2 Horizon
Kde a kedy si to počul?

To, že je LŠ spíše konstruktér a bádání jak přinést zlepšení již dříve vymyšleného řešení jeho produktů, než marketingový expert je více než patrné. Raději sedí v dílně a konstruuje a na ostatní kolem nemá čas. Snažil jsem se takto s ním komunikovat vícekrát a sotva dokončil jednu věc, už měl rozdělané další tři.

Čistě soukromně a pouze za sebe: respektuji vás všechny konstruktéry a vaše díla. Vím, že své práci rozumíte a děláte ji dobře a s láskou. Držím vám palce všem a jen my posluchači určíme, u koho se nakonec zastavíme a co se nám bude líbit. Mě se po mnoha komponentech zrovna teď nejvíce líbí sestava kterou mám. Třeba za pár let uslyším jinou, třeba od Vás BVa a zamiluji se do ni. Pak budu psát více o Vaších aparátech a konstrukcích. Na grafy, čísla a měření nevěřím. Jako elektrolaik jim moc nerozumím, ale zapněte mi to, poslechneme si to, já si to osahám, designově zhodnotím, a když to vyloudí můj úsměv na rtech a klid v mysli, pak to kupuji a žádné katalogy a měření k tomu nepotřebuji.
*hura*

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

Chlapi fakt to nehřeje - pojďte si Sroll a Casea osahat. Bydlím v Praze. Nebo můžete do Nového Jičína - CASEA za Danem Vránou.

Je to super nemít doma pod televizí něco co mi málem propálilo TV stolek (Yamaha A1, Cambridge Audio 840aV2,...) *2thumbsup*
Ale hrálo to taky pěkně a byla to moje postupná cesta poznávání.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od lachim »

též jsem měl možnost slyšet jak zesilovače sroll, tak bva.
rhytm se velmi, velmi povedl. z toho jsem ještě více nadšený než kdysi z lyricu.
(neřeším pořizovací cenu)
nedávno jsem psal o neskutečném zvukové zážitku ze sestavy
sroll lyric SE (starý lyric upgradovaný na rhytm) + repro BW matrix.
takový "nářez" bych přál každému slyšet. etalon zvuku za velmi dostupnou cenu.
něco zvukově podobného "sestavit" z aktuálních značek za nové ceny (-15% sleva od prodejce) by stálo kolik? cca. 1,5 mio ?

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

lachim: to je pravda, už jsem o tom slyšel od jednoho hifisty a ty jsi druhý. Údajně LŠ provádí upgrade Lyricu směrem k Rhythm. Výsledek je údajně úžasný a rád bych si jej poslechl.
Pokud to má někdo doma a uvítá návštěvu, rád se zastavím a pak poreferuji.

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Pytel »

Cituji : "sroll lyric SE (starý lyric upgradovaný na rhytm) + repro BW matrix.
takový "nářez" bych přál každému slyšet. etalon zvuku za velmi dostupnou cenu."
Slyšel jsem a plný souhlas.

Ale osobně se těším, až LŠ konečně upgraduje Bimotore. Snad se toho ještě dožiji *sunglases*

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od petrL »

Mně to Šrollovo vyjádření připomíná různé bastlíře, kteří udělají blbost a když je někdo upozorní, tak tvrdošíjně trvají na svém, nejčastěji s argumentem "ono to tak funguje".

P.S. Výkonové tranzistory se vyvíjejí už min. 60 let a stejně pořád hoří a hoří... Zkrátka svět je plný nenapravitelných optimistů, kontruktéry elektroniky nevyjímaje.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 751
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od šeďour »

petrL->dáš sem obrázek vnitřku přístroje jak to děláš ty, když podle tebe to má Šrol blbě ?
kabelguru.cz

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od petrL »

šeďour píše:petrL->dáš sem obrázek vnitřku přístroje jak to děláš ty, když podle tebe to má Šrol blbě ?
Tranzistor/ regulátor na chladič vždycky celou plochou. To je to nejmenší, co můžu pro chlazení udělat. Tohle je "úzké místo", půl metru chladiče dál to už nezachrání. Jeden chladič mám tady: diy-projekty/300b-otl-b-rozenblit-t13480.html

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

No, je třeba uznat, že tohle drtí Srolla ve všech ohledech, včetně původnosti řešení :-D.

Kéž by bylo víc nešiků, kteří to dělají tak blbě jako Sroll :-).

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od lachim »

pítrpraha
skvělé srovnání.
díky! moc mě to porovnání přístupu na 2 fotografiích rozesmálo.
škoda, že to nejde i v ostatních případech takto jednoduše.
:-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host